0
0.00 

Wyroby ze srebra

Nasz antybiotyk na codzień

Srebrna patera renesansowa – próba srebra 800

Znakomity Francuski wyrób z okresu połowy XIX wieku z srebra próby 800

1,080.00 

Srebrna patera secesyjna

Wspaniały secesyjny wyrób - oryginał z ok. 1900 roku wykonany z srebra próby 835

710.00 

Srebrna torebka – oryginał z ok. 1900 roku

Wspaniały secesyjny wyrób, wykonany z srebra próby 800

2,250.00 

Srebrna olbrzymia patera na owoce z ok. 1880 roku

Wspaniały przedmiot renomowanej Firma FRIEDLÄNDER z Berlina, wykonany z srebra próby 800.

18,000.00 

Srebrne etui na zapałki z pocierką

To XIX wieczny oryginał pochodzący z Francji, pokazujący zbiór winogron w tamtym okresie.

460.00 

Srebrna łyżka do ponczu z przed 1888 roku

Wspaniały przykład sztuki z okresu i stylu Napoleon II wykonany z srebra próby 800

280.00 

Srebrna szkatułka na biżuterie do torebki

Artysta wykonał wspaniałą pracę cyzelską co widać na zdjęciach.

690.00 

Srebrna łyżeczka do cukru – Denver Gold

Pamiątkowa łyżeczka wykonana z srebra próby 800

180.00 

Srebrna patera secesyjna

Wspaniały projekt z ok. 1900 roku, pochodzi z Wenecji gdzie przed laty został nabyty.

690.00 

Srebrne szkatułka lustrzanka okolicznościowa

Projekt został wykonany z srebra próby 925

260.00 

Srebrne 10 dolarów Kanadyjskich

Olimpiada 1976 rok - Moneta wykonana z srebra próby 999.

260.00 

Srebrny trój ramienny świecznik

Ten wyjątkowy okaz został wykonany z srebra próby 800

5,640.00 

Srebrna patera

Ten przepiękny przedmiot został wykonany z srebra próby 800

560.00 

Szklana buteleczka w srebrze

Szklana buteleczka na perfumy zakuta w srebrze - próba 925

460.00 

Srebrna szkatułka secesyjna

Wspaniały bibelot dla kolekcjonerów wykonany ok. 1900 roku

440.00 

Srebrna szkatułka z różami

Wyjątkowy wyrób dla miłośników bibelotów do witrynki.

390.00 

Srebrny kieliszek – próba srebra 970

320.00 

Srebrna puderniczka z kryształowym lusterkiem

To jest oryginał pochodzący z ok. 1920 roku, wykonana z srebra próby 835

1,620.00 

Kawiornica srebrna, pojemnik na kawior

220.00 

Empire komplet łyżeczek Francuskich

Wyjątkowa kolekcja z Mitologii Greckiej

4,950.00 

Neorenesansowa patera ze scenką romantyczną

430.00 

Srebro – Srebrna papierośnica – wnętrze pozłacane

1,015.00 

Srebrna zastawa, kiedyś tylko dla bogatych

Srebro – to metal szlachetny ceniony od wieków. Przekazywane z pokolenia na pokolenie srebrne sztućce są nie tylko piękne i trwałe, ale mają też – o czym nie wszyscy wiedzą – działanie antybakteryjne. Nie zawierają też, w przeciwieństwie do stalowych, niklu. A zatem mogą nimi jeść osoby uczulone na ten metal.

Srebro na stole

Srebro przez tysiące lat używane było do wyrobu biżuterii i przedmiotów codziennego użytku. Już od Starożytności jadano ze srebrnych naczyń, przechowywano w nich żywność, mleko i wodę, by dłużej zachowywały świeżość. Morscy podróżnicy wrzucali do beczek z wodą srebrne monety dla przedłużenia jej przydatności do spożycia. Już Hipokrates – uznawany za ojca medycyny – leczył wrzody za pomocą srebra. Ten szlachetny metal pomagał przetrwać arystokracji w trudnych czasach zarazy i wojen.

W czasach współczesnych srebro przeżywa prawdziwy renesans. Dzięki swym niezwykłym właściwościom jest stosowane jako środek chroniący przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Jony srebra przyklejają się do błony komórkowej bakterii, a przez to hamują wydzielanie enzymów niezbędnych do życia mikrobów równocześnie je unieszkodliwiając. To właśnie ta zaleta sprawia, że dziś srebro jest pożądanym surowcem dla producentów sprzętu medycznego, środków czystości, a nawet odzieży.

Wykorzystuje się je również w przemyśle elektrycznym i elektronicznym oraz medycynie. Praktycznych zastosowań ma wiele, m.in. linie lotnicze dla ochrony pasażerów przed zakażeniem w ograniczonej przestrzeni samolotu używają filtrów do wody ze srebrem, Japończycy powszechnie używają go w urządzeniach oczyszczających powietrze, coraz częściej można kupić też skarpety i bieliznę z tkanin wyprodukowanych z dodatkiem srebra, które zapewniają ochronę przed infekcjami grzybiczymi skóry.

Srebro dla zdrowia

Srebro z powodzeniem stosuje się również w kosmetologii, zapewnia nam zdrowy i mocny sen. Potarcie opryszczki lub potocznie nazywanego jęczmienia na powiece srebrnym pierścionkiem lub łyżeczką pokrytą srebrem może powstrzymać rozwój dolegliwości. Specjalny preparat z jonami srebra chroni organizm i wspomaga leczenie przeziębień, kataru, kaszlu, grypy, anginy, zapalenia gardła, zatok, oskrzeli, płuc i innych infekcji bakteryjnych. Co ważne, jony srebra – w przeciwieństwie do antybiotyków – nie niszczą dobroczynnej flory bakteryjnej i nie osłabiają wątroby.

Srebro naturalny lek

Mówi, się że srebro jest antybiotykiem bogatych ludzi. Powiedzenie to, wzięło swój początek po odkryciu, że w Wiekach Średnich epidemie dotykały tylko ludzi biednych, a większość chorób omijała osoby zamożne. Badacze ustalili, że przyczyną było używanie przez nich na co dzień srebrnej zastawy stołowej. Okazuje się bowiem, że w trakcie jedzenia sztućcami wykonanymi z tego metalu w jamie ustnej wytwarza się srebro koloidalne będące jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Srebrna zastawa stołowa jest więc więcej niż tylko ozdobą i oprócz zalet estetycznych, pełni także funkcję prozdrowotną. Srebro działa bowiem dezynfekująco, przeciwbakteryjnie (zabija zarazki), niszczy lub nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni.

Dawki srebra powinny być dostarczane organizmowi regularnie, dlatego warto korzystać ze srebrnych sztućców codziennie, a nie tylko na specjalne okazje, od święta.

Szczególnie zaleca się jedzenie srebrnymi sztućcami dzieciom i osobom starszym, które są najbardziej podatne na infekcje. Jest to dobry sposób na włączenie tego cennego pierwiastka do codziennej diety, co uodparnia i wzmacnia siły witalne organizmu.

Należy też pamiętać, że towarzystwa srebra nie lubią jajka i majonez, jako że zawarta w nich siarka wchodzi w reakcję chemiczną, której efektem jest ciemny osad na sztućcach oraz metaliczny posmak w ustach.

– Srebrna zastawa to prawdziwa ozdoba stołu. Bywa nazywana stołową biżuterią, jako że dodaje mu elegancji i stylu. Ponadczasowe, pięknie wykończone srebra są wyznacznikiem dobrego smaku i wysokiej klasy, są także symbolem statusu społecznego ich posiadacza, jak miało to miejsce na przestrzeni wieków w polskiej tradycji. Pełniły też funkcję polisy „na ciężkie czasy”.

Srebrne sztućce wpływają korzystnie na potrawy, również na ich walory smakowe. Na przykład: mieszanie zupy podczas gotowania łyżką wykonaną z tego szlachetnego metalu sprawi, że będzie ona dłużej świeża.

Podobnie konfitury, czy inne przetwory nie zepsują się dzięki grzybobójczemu i aseptycznemu działaniu srebra.

Ponadto kruszec ten dobrze współgra z winem (podane w srebrnym kieliszku stanie się bardziej wykwintne w smaku, będzie też zimniejsze) i wodą (popularna kranówka po krótkim czasie w srebrnym dzbanie zyskuje lecznicze właściwości, a organizm dłużej zachowuje młodość, gdy pija się wodę ze srebrnych naczyń).

0