Korale
Fascynujący skarb morza
Srebrny pierścionek z naturalnym różowym koralem
Projekt z lat 80-tych ubiegłego stulecia
220.00 zł
Srebrna bransoletka z Koralami
Bransoletka została wykonana z srebra próby 925
260.00 zł
Srebrna bransoletka z Koralami
Przepiękne ażurowe wykonanie z srebra próby 875, oryginał z około 1960 roku
490.00 zł
Srebrne kolczyki z koralem
Ta para kolczyków została wykonana z srebra próby 925.
160.00 zł
Antyczna biżuteria koralowa
SSkarby morza zawsze fascynowały ludzi. Oprócz perły to przede wszystkim koral o wyjątkowym czerwonym kolorze zainspirował złotników i kamieniarzy wszystkich epok do tworzenia nowych kreacji. Naszyjnik, kolczyk czy broszka – odkryj naszą biżuterię wykonaną z prawdziwego antycznego włoskiego korala śródziemnomorskiego, który nie ma sobie równych pod względem koloru i jakości.
Koral z Morza Śródziemnego, Corallium rubrum, był przez wiele wieków jedynym koralem znanym i używanym w jubilerstwie w Europie. Naszyjniki z dużych, polerowanych koralików koralowych można spotkać na renesansowych portretach arystokratek, a także w barokowych różańcach. Na początku ubiegłego wieku krótkie koralowe naszyjniki były jeszcze noszone przez ząbkujące dzieci, ponieważ podobno odstraszają zło. W XIX wieku obok grawerowanych kamei popularną pamiątką z Grand Tour stała się biżuteria koralowa.
Naszyjnik z korala tybetańskiego z dopasowanym złotym pierścionkiem i starymi złotymi kolczykami ze szmaragdami.
Delikatna struktura i nieporównywalnie intensywna barwa korala śródziemnomorskiego sprawia, że jest to najpopularniejszy i najcenniejszy gatunek koralowców, nawet po odkryciu dalszych złóż koralowców na Dalekim Wschodzie. Ale włoskie koralowce różnią się również znacznie niuansami i intensywnością koloru w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Koral Sardynii, który rośnie u wybrzeży Sardynii, jest szczególnie ciemnoczerwony. Zawsze był używany do wyrobu biżuterii i jest jedynym koralowcem w Morzu Śródziemnym, który nadal można łowić, choć w bardzo ograniczonym zakresie w celu ochrony zasobów.
Zasoby koralowca Sciacca, znanego również jako koralowiec łososiowy, są obecnie całkowicie wyczerpane. Został odkryty dopiero w 1875 roku u południowo-zachodniego wybrzeża Sycylii. Jej znalezisko wywołało prawdziwy boom koralowy w całej Europie, co zaowocowało istniejącym do dziś przemysłem jubilerskim Torre del Greco niedaleko Neapolu. Ten nieco jaśniejszy koral, czasem lekko przechodzący w pomarańczowy, jest typowym koralowcem końca XIX wieku i ma swoją własną magię.
Znajdziesz wreszcie biżuterię wykonaną z tak zwanego korala z anielskiej skóry, „Pelle d’Angelo”. Ta inna włoska odmiana koralowców, znaleziona na wybrzeżu Adriatyku, zachwyca swoją tytułową delikatną jasnoczerwoną żyłką na białym tle. Jednak podobnie jak koralowiec łososiowy, zniknął on dziś z rynku. To bogactwo natury można odkryć jedynie w zabytkowej biżuterii.