0
0.00 

Modna biżuteria

Wspaniały efekt optyczny

Antyczna modna biżuteria

To pierwsze przedmioty które zostały wytwarzane, służące do ozdoby ciała i stroju, ich historia sięga 100 tysięcy lat temu. Do tego celu wykorzystywano materiały pochodzące bezpośrednio z natury, np. produkty odzwierzęce.

Archeolodzy już od wielu lat znajdowali wśród przedmiotów neandertalczyka szpony bielika, jednak dopiero niedawno potwierdzono że służyły one jako biżuteria.

Natomiast kolejne odkrycia przedmiotów z okresu 40 tysięcy lat temu pokazują że do wykonywania biżuterii używano muszli ślimaków połączonych rzemykiem, koraliki ze skorupy strusich jaj i są dowodem na to że już wtedy człowiek potrafił myśleć abstrakcyjnie i tworzył kreatywne przedmioty.

Audrey Hepburn – brytyjska aktorka filmowa ( 1919 – 1993)

Biżuteria to drobny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdoby ciała i stroju, do którego wytworzenia pierwotnie nie używano metali i kamieni szlachetnych, była początkiem modnej biżuterii nazywanej potocznie (sztuczną biżuterią).

Przez wieki zmieniały się jej formy, kształtowane ogólnymi trendami mody, to dopiero w latach 20-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych produkowano na masową skalę modną biżuterię, przepiękne okazy są dziś łakomym kąskiem dla kolekcjonerów miłośników tamtego okresu.

W latach 70-tych zaczął się bum na pełne kolekcje biżuterii projektowanej do kreacji dla znanych czołowych domów mody. Trend ten utrzymał się do dziś i stał się mocną branżą przemysłu jubilerskiego.

W naszej ofercie znajdą Państwo przedmioty pojedyncze, wyjątkowe pochodzące z XIX i początków XX wieku, zapraszamy Państwa w podróż do zapoznania się z naszymi zbiorami.

0