0
0.00 

Spinki do mankietów

Stylowe akcenty

Antyczne spinki do mankietów

Biżuteria dla mężczyzn jest obecnie ograniczona do kilku sztuk. Poza sygnetem i zegarkiem, niemal wyłącznie spinki do mankietów czy spinki do krawata, umożliwiają indywidualną ekspresję w klasycznej garderobie. To sprawia, że ​​tym ważniejsze jest dokonanie przemyślanego wyboru: nie powinny być zbyt ekstrawaganckie, ale eleganckie, niezbyt rzucające się w oczy, ale odpowiednie – i nadal wyglądać indywidualnie i osobiście.

Angielsko – Amerykański aktor Cary Grant, zdjęcie z lat 40-tych ubiegłego wieku

Prekursorki dzisiejszych koszul, których rękawy można było przewiązać jedwabną tasiemką, powstawały już w XVI wieku. W tej modzie nadal kładziono nacisk na jak największy splendor. Mnóstwo materiału, nawet koronki używano, aby wystawały obficie z rękawa w nadgarstku.

Ale z biegiem pokoleń kształt zbliżał się coraz bardziej do naszej nowoczesnej koszuli.

Jedwabne spinki do mankietów były popularne do XIX wieku. Jednak od czasów Ludwika XIV mankiety były coraz częściej zapinane na tak zwane „boutons de manchette”. Zazwyczaj były to pary kolorowych szklanych guzików połączonych krótkim łańcuszkiem.

W XVIII wieku te szklane guziki zostały następnie zastąpione misternie malowanymi elementami lub parami wysadzanymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

W pierwszej połowie XX wieku spinki do mankietów osiągnęły wówczas szczyt popularności wśród burżuazji. Odkryj z nami na nowo te eleganckie akcenty! Posiadamy spinki do mankietów od wystawnego diamentowego wzoru z przełomu wieków po stylowy srebrny guzik w stylu Art Deco.

0