0
0.00 

Antyczny

Klasyczne piękno

Biżuteria starożytna

Kolekcjonowanie i posiadanie autentycznych przedmiotów z antyku to wielki luksus, ale i wielka przyjemność. Podczas gdy słynne posągi, takie jak Laokoon, są na zawsze bezpieczne w muzeum, mniejsze, ale nie mniej czarujące dzieła, takie jak kamee, klejnoty i monety, można znaleźć na rynku. W tej części naszej strony internetowej chcielibyśmy przedstawić Państwu biżuterię z tych wielowiekowych skarbów.

Foto: Fresk przedstawiający Centaur Chiro uczy Achillesa gry na lirze.

Sztuka i kultura starożytna wciąż nas kształtują. Rzeźby klasyków greckich, architektura Rzymu były na przestrzeni wieków ważnymi punktami odniesienia, na których artyści układali własne prace. Ślady i bezpośrednie nawiązania do dzieł sztuki z antyku odnaleźć można nie tylko w renesansie i baroku, w klasycyzmie, a nawet w średniowieczu. W okresie klasycznym Picasso nadal odwoływał się do „sztuki starożytnych”, jak nazywał to Goethe. A dzięki Winckelmannowi grecki ideał piękna nadal kształtuje dzisiejszy świat modelek i reklamy.

Odkryj z nami odległy świat, który przynajmniej w swoich świadectwach może znów stać się częścią naszej codzienności. Spektrum możliwości rozciąga się od egipskiego skarabeusza wykonanego z kamienia, przez grecką monetę, aż po rzymski wklęsłodruk, tak bogaty i rozległy jak świat starożytności.

Oczywiście nasze antyki pochodzą wyłącznie z oficjalnego handlu dziełami sztuki, co zapewnia nienaganne pochodzenie przedmiotów.

0