Z naszej pracowni
Piękne nowe powstanie
Srebrna przywieszka do łańcuszka z Cyrkoniami
Projekt pochodzi z Francji początku XX wieku, a wykonany został współcześnie
130.00 zł
Srebrna przywieszka secesyjna do łańcuszka
Ten przepiękny medalion został wykonany na podstawie oryginalnego projektu z ok. 1900 Roku
360.00 zł
Srebrna przywieszka secesyjna do łańcuszka
Wspaniały secesyjny wzór, wiernie oddaje wzornictwo tamtego okresu
180.00 zł
Srebrna przywieszka do łańcuszka
Dewocjonalia wykonane z srebra próby 925
100.00 zł
Secesyjna przywieszka do łańcuszka
Wykonana ze srebrna próby 925
160.00 zł
Secesyjna przywieszka z Bursztynem
680.00 zł
Srebrna przywieszka do łańcuszka – Cesarz Franciszek Józef
150.00 zł
Pierścionek głowa orła z Rubinami
260.00 zł
Zachowaj tradycję
Regularnie spotykamy biżuterię, która była kochana trochę za bardzo. Może to być część devant de corset, która jest obecnie rzadkością, guzik wysadzany diamentami lub pojedynczy historyczny kamień szlachetny, którego nie można już nosić. Ale nawet jeśli jego pierwotna funkcja została utracona, dzieło często uruchamia w naszych umysłach bogactwo historii i wciąż mówi o kunszcie jego twórców.
Foto: Fragment kolekcji z naszej pracowni (Studio Heritage)
Niektóre z tych znalezisk zachowaliśmy, niektóre kupiliśmy specjalnie, a inne przywieźliśmy z powrotem do nas. Wraz z kilkoma wybranymi złotnikami tutaj w Polsce, którzy specjalizują się w obróbce historycznej biżuterii, tchnęliśmy teraz nowe życie w te przedmioty.
W ten sposób staramy się zachować obiekty historyczne, a jednocześnie zachować dawne techniki rękodzieła, które umożliwiły powstanie wszystkich naszych wspaniałych biżuterii. Bo wielu technikom, umiejętnościom, a także historycznemu wyczuciu formy grozi wyginięcie w dzisiejszych czasach, gdzie prawie cała biżuteria jest zautomatyzowana i produkowana maszynowo.
W tej kategorii znajdziesz wszystkie elementy biżuterii, które powstały w naszej pracowni. Ich spektrum sięga od pierścionków zaręczynowych z historycznymi diamentami o szlifie starym lub rozetowym po projekty, które tchną nowe życie we fragmenty starych elementów.
To, co je wszystkie łączy, to to, że zostały stworzone z wielką miłością do historii, dzięki czemu same opowiadają historie. Ponieważ, parafrazując Thomasa More’a: „Tradycja nie polega na przechowywaniu popiołów, lecz na przekazywaniu ognia”.