0
0.00 

Z naszej pracowni

Piękne nowe powstanie

Zachowaj tradycję

Regularnie spotykamy biżuterię, która była kochana trochę za bardzo. Może to być część devant de corset, która jest obecnie rzadkością, guzik wysadzany diamentami lub pojedynczy historyczny kamień szlachetny, którego nie można już nosić. Ale nawet jeśli jego pierwotna funkcja została utracona, dzieło często uruchamia w naszych umysłach bogactwo historii i wciąż mówi o kunszcie jego twórców.

Foto: Fragment kolekcji z naszej pracowni (Studio Heritage)

Niektóre z tych znalezisk zachowaliśmy, niektóre kupiliśmy specjalnie, a inne przywieźliśmy z powrotem do nas. Wraz z kilkoma wybranymi złotnikami tutaj w Polsce, którzy specjalizują się w obróbce historycznej biżuterii, tchnęliśmy teraz nowe życie w te przedmioty.

W ten sposób staramy się zachować obiekty historyczne, a jednocześnie zachować dawne techniki rękodzieła, które umożliwiły powstanie wszystkich naszych wspaniałych biżuterii. Bo wielu technikom, umiejętnościom, a także historycznemu wyczuciu formy grozi wyginięcie w dzisiejszych czasach, gdzie prawie cała biżuteria jest zautomatyzowana i produkowana maszynowo.

W tej kategorii znajdziesz wszystkie elementy biżuterii, które powstały w naszej pracowni. Ich spektrum sięga od pierścionków zaręczynowych z historycznymi diamentami o szlifie starym lub rozetowym po projekty, które tchną nowe życie we fragmenty starych elementów.

To, co je wszystkie łączy, to to, że zostały stworzone z wielką miłością do historii, dzięki czemu same opowiadają historie. Ponieważ, parafrazując Thomasa More’a: „Tradycja nie polega na przechowywaniu popiołów, lecz na przekazywaniu ognia”.

0