0
0.00 

Pierścionki zaręczynowe

Lśniący symbol miłości

Antyczne pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości, lśniącą obietnicą wspólnej przyszłości. Ale który pierścionek zaręczynowy jest tym właściwym? Odkryj naszą bogatą ofertę pierścionków pasjansa z błyszczącym brylantem – klasyczną formą pierścionka zaręczynowego. Lub nasz wybór eleganckich pierścionków Toi et Moi i trylogii z diamentami i kolorowymi kamieniami, wszystkie romantyczne prezenty ze wszystkich epok, od klasycyzmu po lata 60.

Foto: Portret Amelie-Justine Laidin de la Bouterie, z domu Pontois.

Tradycję wyboru pasjansa na zaręczyny zapoczątkował nowojorski jubiler Charles Lewis Tiffany pod koniec XIX wieku. W USA nadal jest to klasyczny pierścionek zaręczynowy, ale od dłuższego czasu przyjęły się też inne kształty. W dziesięcioleciach po 1900 roku bardzo popularne były tak zwane pierścienie Toi et Moi. Tutaj pierścionek przedstawia dwa kamienie szlachetne lub kombinację kamienia szlachetnego i perły, które są symboliczne dla młodej pary. Pierścionek z trylogią to także wspaniały prezent zaręczynowy. W trzech kamieniach przeszłość, teraźniejszość i przyszłość stają się widoczne, a tym samym stanowią odniesienie do wspólnego życia.

Wybór pierścionka zaręczynowego jest zawsze trudny, ponieważ jest tak wiele rzeczy do rozważenia! Jako prezent powinien trafić w gusta najbliższych, nadawać się do noszenia na co dzień i być ponadczasowo piękny, aby przyszłe pokolenia nadal mogły się nim cieszyć. Zabytkowy pierścionek daje gwarancję, że nie stanie się przestarzały wraz z modą, ale będzie zachwycał na zawsze — w końcu jego klasyczny design już dawno się sprawdził.

0