0
0.00 

O nas

Biżuteria antyczna Heritage 2000, powstała z miłości do pięknych rzeczy kiedy to moi rodzice kolekcjonowali przedmioty historyczne, a swoją pasję zaszczepili wtedy u 14 letniego syna. Prawdziwa przygoda z biżuterią zaczęła się 7 lat później kiedy wyjechałem do Wiednia w 1983 roku i jako młodo upieczony jubiler rozpocząłem pracę w Firmie Juwelier & Uhren Johan Fostringer, w drugiej dzielnicy Wiednia na Taborstrasse.

To tu pracowałem przy antycznej biżuterii, naprawiając ją i przeprojektowywałem zgodnie z życzeniem klientów na inne okazy. Wielkim wyzwaniem byli klienci, którzy odziedziczyli po rodzinie pierścionek czy kolczyki XIX wieczne, pragnęli mieć pasujący naszyjnik, projektowałem i wykonywałem przedmioty za złota, srebra i brylantów w różnych stylach.

Niezwykle miło była wysłuchać historii i okoliczności w jakich weszli w posiadanie tego czy innego przedmiotu, projekty musiały odzwierciedlać ich uczucia i elementy symbolizujące szczególne wydarzenie w ich życiu.

Na podstawie tych doświadczeń z biegiem lat narosła we mnie pasja zajmowania się tymi małymi i zawsze bardzo osobistymi przedmiotami. Zacząłem kolekcjonować biżuterię antyczną, pierwsze sztuki kupowałem od handlowców i osób prywatnych na Naschmarkt-cie pomiędzy Linke i Rechte Wienzeile w szóstej dzielnicy Wiednia.

Udawało mi się znajdować i zdobywać coraz ciekawsze przedmioty z różnych epok i różnych styli. Do moich najpiękniejszych dotychczas odkryć należą przedmioty rodziny Habsburgów, naszyjnik i kolczyki które odkryłem tutaj, w Wiedniu na pchlim targu, zegarek kieszonkowy należący do Rudolfa Habsburga – syna cesarza Austrii Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety, oraz bogaty pierścionek, który według ukrytej inskrypcji: mówi się, że nosiła Maria Antonina.

Z biegiem czasu mój zawód rósł, pasja przerodziła się w małą firmę i miałem szczęście spotykać na swojej drodze ludzi, którzy podzielają moją miłość do historii i klejnotów. Zbierają dla mnie antyczną biżuterię historycy sztuki, kolekcjonerzy, osoby prywatne między innymi z Londynu, Paryża, Awinion, Mediolanu, Wiednia, Frankfurtu czy Barcelony, to dlatego w naszym asortymencie znajdują Państwo tak dużą różnorodność styli, epok i materiałów.

Z czasem do firmy przyszły osoby które w 2011 roku wniosły swoją wiedzę i doświadczenie biznesowe, następnie przyszli historycy sztuki zajmujący się oceną i wyceną przedmiotów. Wspólnie odkrywamy, badamy i opisujemy wspaniałe przedmioty, które tropimy na całym świecie, aby móc przybliżyć Ci wiele małych i dużych opowieści o biżuterii.

0