0
0.00 

Jak pracujemy

Antyczna biżuteria opowiada historie to myśl przewodnia Heritage 2000. Ale jak odkryć historie kryjące się za błyszczącym pierścionkiem w stylu Art Deco lub tajemniczym XIX-wiecznym naszyjnikiem ze skarabeuszem? Jak sprawić, by przedmioty z przeszłości przemówiły?

Foto: Kamea – Nessus porywa Dejanirę ok. 1815–25 Giuseppe Girometti Włoski centaur Nessus, Mittenbach, niosący protestującą Dejanirę, żonę Herkulesa, w chwili, gdy stojący przed nimi na brzegu rzeki Herkules wystrzeliwuje strzałę, która go zabije. Girometti powtórzył płaskorzeźbę duńskiego neoklasycystycznego rzeźbiarza Thorvaldsena; muzeum nabyło piękny marmurowy przykład Thorvaldsena, a także ten klejnot w 2004 roku. Girometti podpisał kameę po grecku. Nessus porywa Dejanirę

Antyczna biżuteria opowiada historie to myśl przewodnia Heritage 2000. Ale jak odkryć historie kryjące się za błyszczącym pierścionkiem w stylu Art Deco lub tajemniczym XIX-wiecznym naszyjnikiem ze skarabeuszem? Jak sprawić, by przedmioty z przeszłości przemówiły?

Wiele z tego, co nie zostało jeszcze odkryte na pierwszy rzut oka, staje się widoczne po bliższym przyjrzeniu się. Czy poszczególne kamienie zostały ponownie osadzone i czy różnią się od pozostałych szlifem? Czy istnieją starsze naprawy lub dodatki, które różnią się materiałem lub kolorem? Czy technika opraw lub obróbka metali odpowiada epoce, którą projekt dzieła sugerował jako czas powstania? Wreszcie dokładnie i indywidualnie sprawdzamy również metale, kamienie szlachetne i wszystkie detale: nie tylko za pomocą szkła powiększającego, ale także metodami gemologicznymi, kwasami testowymi i nie tylko. Ponieważ chcemy udokumentować wszystkie szczególne cechy, ale także wszelkie ślady czasu na biżuterii na naszej stronie internetowej i niczego nie ukrywać.

Tutaj również podejmujemy decyzję, czy w następnej kolejności sfotografujemy biżuterię i zaprezentujemy ją Państwu, czy też najpierw przekażemy ją jednemu z naszych wyspecjalizowanych partnerów. Ponieważ tu i ówdzie, po kilku pokoleniach, kamień się poluzował i musi zostać ponownie naprawiony, zanim będzie można nosić biżuterię. Lub są zmiany, które wolelibyśmy cofnąć, aby zbliżyć się do pierwotnego stanu biżuterii. W takich przypadkach współpracujemy z zaufanymi złotnikami i jubilerami, szlifierzami klejnotów oraz zewnętrznymi laboratoriami badawczymi w całych Niemczech. Oczywiście później zrobimy czytelną notatkę na każdej biżuterii, jeśli coś zostało tutaj zmienione.

Porównaj, aby zrozumieć

Uzbrojony w informacje o materiale, stanie zachowania i kształcie biżuterii, czas na klasyfikację pierścionka, broszki czy naszyjnika i zrozumienie kontekstu historycznego. Udaje się to przede wszystkim w porównaniu z innymi elementami biżuterii, oraz analizie w naszym wyspecjalizowanych zespole ekspertów. Ponieważ, podobnie jak oglądanie obrazu lub cennej rzeźby, porównanie przede wszystkim pomaga zrozumieć, co czyni biżuterię wyjątkową i co jest typowe dla czasu i mody, w których została stworzona.

Przez lata stworzyliśmy specjalną bibliotekę poświęconą historii biżuterii. To ona jest pierwszym punktem kontaktu, aby dowiedzieć się więcej m.in. o niezwykłej technice lub zapomnianej dziś modzie, jak dawniej noszono biżuterię. Jednak ilustracje rzadko mogą zastąpić rzeczywiste, trójwymiarowe obiekty. Dlatego regularnie odwiedzamy zbiory muzeów w całej Europie. Jesteśmy również członkiem różnych stowarzyszeń i organizacji zajmujących się historią biżuterii i gemmologii.

Następnie w naszym zespole omawiamy szczególne cechy naszych nowych nabytków, wspólnie ważymy nasze oceny i doradzamy, w jaki sposób można wykorzystać biżuterię, np. w ustaleniu jej wieku i miejsca pochodzenia. To regularnie prowadzi do ożywionej dyskusji, a wyniki prawie zawsze są wynikiem pracy zespołowej.

Prezentacja

Wreszcie prezentujemy klejnot na naszej stronie głównej. Ponadto mamy tutaj u nas każdą biżuterię sfotografowaną ze wszystkich stron, aby zaprezentować Ci przedmiot dokładnie tak, jak go otrzymasz. Każda biżuteria jest sfotografowana na fotomodelce, ponieważ wielkość poszczególnych przedmiotów często można właściwie wyobrazić sobie tylko wtedy, gdy są noszone.

Oprócz zdjęć opisujemy również biżuterię w tekście i zapisujemy materiał i wymiary, historię i projekt tak szczegółowo, jak to możliwe, abyś mógł z wyprzedzeniem stworzyć optymalny pomysł na biżuterię. Wszystkie te informacje otrzymasz wraz z biżuterią po zakupie, która opuszcza nasze biuro, dzięki czemu historia biżuterii zostaje zachowana dla przyszłych pokoleń.

0